Linux rendszergazda állás

Álláslehetőség a Giganet csapatában

Linux rendszergazda munkakörbe keresünk munkatársat az alábbi feltételekkel

A munkakör célja röviden

  • • Informatikai szolgáltatások biztonságos működtetése
  • • Informatikai szolgáltatások fejlesztésében való részvétel (internet, IP telefon, IPTV, szerverszolgáltatások, IT támogatás)

Napi szintű feladatok

  • • Magas rendelkezésre állású Linux alapú rendszerek és hálózatok üzemeltetése (szerverek, virtualizációs környezet (XEN), operációs rendszerek, szerveralkalmazások, hálózati elemek)
  • • Részvétel komplex IT infrastruktúrafejlesztési projektekben
  • • Rendszermonitoring követése, logelemzés, hibaelhárítás
  • • Rendszerek és hálózatok dokumentálása
  • • Mentések kezelése, mentési rendszer üzemeltetése
  • • Hibajegyek kezelése, távsegítség nyújtása ügyfelek számára
  • • Frissítések, migrációk, verzióváltások végrehajtása
  • • Kapcsolattartás külső alkalmazástámogatást nyújtó partnerekkel

A munkakör betöltéséhez szükséges készségek, képesítések

  • • Legalább 1-2 év rendszergazda tapasztalat Linux környezetben (GNU/Debian Linux, Ubuntu Linux)
  • • Apache, Mysql, PostgreSQL, MSSQL tapasztalat
  • • Szervervirtualizációs tapasztalat (Xen)
  • • TCP/IP hálózati ismeretek
  • • DNS szerverek ismerete
  • • IPSec/SSL VPN megoldások alapos ismerete
  • • Tűzfal szabályozások és hálózati ismeretek
  • • Megbízható, pontos, precíz munkavégzésre való képesség
  • • Megfelelő szintű szóbeli és írásbeli kommunikációs képesség, csapatmunka
  • • Ügyfélközpontú gondolkodásmód, hatékony problémamegoldó képesség
  • • Kreativitás, kezdeményező készség; önállóság
  • • Folyamatos fejlődésre való nyitottság
  • • Képesség az új alkalmazások, technológiák megismerésére és bevezetésére
  • • Angol nyelvtudás: szakmai szövegek olvasása és értése
  • • VOIP technológia ismerete

Szakmai anyagában kérjük fejtse ki részletesen szakmai előéletét a pozició leírásában felsorolt elváráslista alapján.

Előnyök

  • • Tapasztalat telekommunikációs és menedzselt IT szolgáltatások nyújtásában
  • • Nagyterhelésű és magas rendelkezésre állású rendszerekben szerzett tapasztalat
  • • Mikrotik, Arista hálózati eszközök ismerete
  • • Szerver hardverek ismerete
  • • RAID szervezések ismerete
  • • Script írási tapasztalat - Bash, Perl vagy egyéb
  • • B kategóriás jogosítvány

Amit kínálunk

  • • Határozatlan idejű munkaszerződés
  • • Versenyképes jövedelemi csomag
  • • Folyamatos fejlődési és karrierlehetőség
  • • Stabil, megbízható munkahely
  • • Fiatalos, dinamikus csapat
  • • Humánus, családias légkör
  • • Hosszú távú perspektíva
  • • Munkavégzés helye: Nyíregyháza

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette figyelmét, kérem, hogy küldje el szakmai pályázatát a következő e-mail címre: karrier@giganet.hu.